Kladenské kino Hutník začíná po rekonstrukci opět promítat

Jediné kino v Kladně - Hutník - začíná dnes večer promítat. Po třech měsících tam skončila kompletní rekonstrukce i zkušební provoz. Oprava sálu i drobnější venkovní úpravy dohromady stály čtyři miliony korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Kladně bylo po rekonstrukci otevřeno kino Hutník | Zdroj: ČTK

Potvrdil to provozovatel kina Pavel Volf:

„To kino bylo v takovém stavu jako po 40 letech, takže to znamená, že sedačky sice byly funkční, ale už nesplňovaly ty parametry, které má dnešní kino splňovat.“

„Obložení sálu, aby se zlepšila akustika. To znamená, že dnes můžou diváci slyšet zvuk v dolby, v digitálu a v té kvalitě, kterou má splňovat. Potom to byly podlahové krytiny, úpravy spojené s tím vším a ještě to byly toalety,“ uvedl Volf.

Diváci si pochvalují zejména sedačky. Ty původní byly sklápěcí dřevěné potažené koženkou a teď jsou tam moderní polstrovaná křesla. Je tam i víc místa na nohy.

Spokojenost diváků je tak trochu daná i tím, že v Kladně je kino jediné. A to jich tam bylo původně sedm. Rekonstrukce trvala od října do poloviny prosince, pak začal zkušební provoz a ten dnes končí.

Návštěvníky tak čeká slavnostní zahájení, proslovy provozovatelů, ale i zástupců města, protože to přispívá na provoz kina. Chybět nebude ani občerstvení. Hlavním bodem večera ale bude promítání filmu Hobit – neočekávaná cesta, první díl z filmových adaptací Tolkienova Hobita.

I v dalším programu filmové novinky určitě chybět nebudou, ale chtějí promítat i pro základní a střední školy a tam určitě půjde o žánrově laděné filmy. Navíc občas by kino mohlo promítat i starší filmy.

V promítací kabině jsou oba druhy promítaček. Moderní digitální i starší na filmové pásy. To dokládá slova provozovatele, že se budou promítat různé filmy. A co je důležité, cena vstupného se zvedat nebude, maximálně o DPH.

Pavel Pavlas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme