Kladenské základní školy očekávají v září rekordní počet prvňáků

Nejvíce prvňáků za posledních zhruba deset let nastoupí v září do kladenských škol. Bude jich 855. Vyplynulo to z nedávných zápisů. Některé školy proto budou muset otevřít hned čtyři první třídy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Základní škola v Norské ulici v Kladně | Foto: Pavel Pavlas

Jednou z kladenských základních škol, která bude muset otevřít více prvních tříd, je ZŠ v Norské ulici. V současné době tam chodí skoro stovka prvňáků. Mezi nimi i sedmiletý Michal.

„Moc se mi ve škole nelíbilo, ale pak už jsem se srovnal,“ prozrazuje. Nejraději prý má tělocvik. „Hrajeme tam vybíjenou, posilujeme. Moc kamarádů zatím tady nemám, ale už si další získávám,“ vysvětluje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Základní školy v Kladně očekávají v září rekordní počet prvňáků. Podrobnosti zjišťoval redaktor Pavel Pavlas.

V září by mělo do lavic základní školy v Norské ulici usednout 113 prvňáků. Ředitelka školy Daniela Vlčková si zájem vysvětluje individuálním přístupem učitelů k žákům i zapojením tělesně postižených dětí do výuky.

„Máme asistenty pedagoga k jednotlivým žákům ve třídách. Což je velká výhoda, děti jsou i na to zvyklé a berou to jako součást života společnosti,“ popisuje.

Volných míst i tříd je podle ředitelky ve škole dostatek. „Třídy jsou poměrně velké a je jich dostatek včetně odborných pracoven. Snažíme se třídy naplňovat do počtu 25 nebo 26 žáků. Letos bude bohužel ten počet vyšší, protože dětí bylo také více,“ vypočítává.

Přes sto žáků by mělo v září začít chodit do první třídy také v základní škole ve Vodárenské ulici. Vysoký počet prvňáků vedení města nepřekvapil.

„Ten rekordní počet prvňáčků vyplývá v podstatě z toho, že na Kladně i v okolí se narodilo víc dětí. Teď začínáme, tak jako jsme do letoška zažívali boom na mateřských školách, zažívat boom na školách základních,“ konstatuje kladenský primátor Dan Jiránek z ODS.

Ze statistik vyplývá, že počet prvňáků se bude zvyšovat ještě zhruba tři roky.

Pavel Pavlas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme