Kladenský zimní stadion čeká rekonstrukce. Zlepší se zázemí pro hráče i diváky

Zimní stadion v Kladně se letos dočká částečné opravy. Nesplňuje totiž základní parametry pro extraligový hokej, který se tam teď hraje. Od pořadatele ligy má sice kladenský stadion dočasnou výjimku, ta ale s koncem stávající sezóny vyprší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Plekanec z Kladna (druhý zleva) se raduje se spoluhráči z vítězného gólu

Tomáš Plekanec z Kladna (druhý zleva) se raduje se spoluhráči z vítězného gólu | Zdroj: ČTK

Kdyby se město nerozhodlo pustit do opravy stadionu, mohlo by v konečné fázi o extraligový hokej přijít. Kladenští Rytíři by se pak museli s největší pravděpodobností přestěhovat do jiného města.

Druhou variantou by bylo prodloužení udělené výjimky. Vedení města ale nechtělo nic riskovat a raději se rozhodlo pustit do opravy zimního stadionu.

První etapa opravy by měla stát 30 milionů korun. Kladenský magistrát chce změnit zázemí pro hráče i pro diváky. Mělo by ubýt míst na stání a naopak přibýt sedaček. V současné době je kapacita na stadionu osm tisíc míst, z toho 1600 k sezení.

Stavbaři se pustí do práce pravděpodobně na konci hrací sezóny. Podrobnosti budou upřesněny až po výběru stavební firmy. Řízení se uskuteční do dvou měsíců.

Město by chtělo v rekonstrukci pokračovat i v následujících letech. Záležet bude na ekonomické situaci celé země i na tom, jak se bude kladenským hokejistům dařit.

Pavel Pavlas, krw Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme