Kladenský zimní stadion čeká rekonstrukce. Zlepší se zázemí pro hráče i diváky

Zimní stadion v Kladně se letos dočká částečné opravy. Nesplňuje totiž základní parametry pro extraligový hokej, který se tam teď hraje. Od pořadatele ligy má sice kladenský stadion dočasnou výjimku, ta ale s koncem stávající sezóny vyprší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Plekanec z Kladna (druhý zleva) se raduje se spoluhráči z vítězného gólu | Foto: ČTK

Kdyby se město nerozhodlo pustit do opravy stadionu, mohlo by v konečné fázi o extraligový hokej přijít. Kladenští Rytíři by se pak museli s největší pravděpodobností přestěhovat do jiného města.

Druhou variantou by bylo prodloužení udělené výjimky. Vedení města ale nechtělo nic riskovat a raději se rozhodlo pustit do opravy zimního stadionu.

První etapa opravy by měla stát 30 milionů korun. Kladenský magistrát chce změnit zázemí pro hráče i pro diváky. Mělo by ubýt míst na stání a naopak přibýt sedaček. V současné době je kapacita na stadionu osm tisíc míst, z toho 1600 k sezení.

Stavbaři se pustí do práce pravděpodobně na konci hrací sezóny. Podrobnosti budou upřesněny až po výběru stavební firmy. Řízení se uskuteční do dvou měsíců.

Město by chtělo v rekonstrukci pokračovat i v následujících letech. Záležet bude na ekonomické situaci celé země i na tom, jak se bude kladenským hokejistům dařit.

Pavel Pavlas, krw Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme