Kladrubský hřebčín dostane dotaci na nejnutnější opravy

Národní hřebčín v Kladrubech dostane dotaci od ministerstva zemědělství. Její výše je přes 22 milionů korun a je určená na nejnutnější opravy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kladruby - koně | Foto: Agentura CzechTourism

Kompletní rekonstrukci národní kulturní památky ve výši 300 milionů korun by měl financovat resort kultury s využitím prostředků z evropských fondů. Na začátku týdne se ale objevily informace, že ministerstvo kultury v dotačním programu peníze nenajde.

Ministr zemědělství Ivan Fuksa nicméně uvedl, že věří, že ministerstvo kultury toto financování umožní. „Z toho důvodu ministerstvo zemědělství uvolní finanční prostředky na zpracování projektové dokumentace,“ řekl.

Náklady na rekonstrukci chátrajícího hřebčína se podle ministra můžou pohybovat řádově okolo 150 milionů korun. „Nicméně finální částka bude samozřejmě vycházet z projektové dokumentace, ale především z reálné možnosti čerpání evropských peněz,“ dodal.

Martin Drtina, Katka Brezovská, Josef Kopecký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme