Klatovské letní kino se po rekonstrukci otevřelo veřejnosti

V Klatovech si lidé mohli prohlédnout zrekonstruované letní kino. Přestavba za zhruba 14 milionů se dotkla nejen budovy, ve které je potřebné zázemí, ale i celého areálu, který by se měl do budoucna stát více využívaným prostorem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nově zrekonstruované letní kino v Klatovech se otevřelo veřejnosti | Foto: Jitka Englová

Rozdíl mezi tím, jak vypadlo 50 let staré letní kino před rekonstrukcí a po ní, je opravdu zásadní. Dá se říct, že nezůstal kámen na kameni.

Všechno je nové od jeviště, cesty, povrchy až po hlediště. Z původních 700 je tady k sezení 450 míst, ale sedačky jsou mnohem pohodlnější. Část hlediště je také zakryta plachtou, takže diváky nevyžene ani případný déšť.

Kompletně zrekonstruovaná je také budova se zázemím, kde jsou nové toalety, bufet, šatny pro účinkující a podobně.

Funkce průvodce se během prohlídky ujal ředitel klatovských kin Karel Kotěšovec. Návštěvníci se dostali i na jindy zapovězená místa.

Měli možnost například sledovat monitory kamerového systému a také se vůbec poprvé v celé historii letního kina podívat i do promítací kabiny. To byla opravdu výjimečná příležitost, protože to je na dlouhou dobu naposledy, co se tam nepovolaní dostali.

Klatovské letní kino se také úspěšně vypořádalo s přechodem na digitální technologie, bez kterého by nešly promítat nově natočené filmy.

Z původních 700 je tady k sezení 450 míst, ale sedačky jsou mnohem pohodlnější | Foto: Jitka Englová

Na jaře by se tam totiž měla přesunout zhruba šest let stará promítačka z kina Šumava, kam město s kulturním střediskem pořídí novou a modernější.

Obě klatovská kina tak budou promítat i ty nejnovější filmy. V letním kině bude navíc i zcela nové plátno a nový prostorový zvuk.

Areál ale bude sloužit i jiným účelům, měla by se tady hrát divadla, pořádat koncerty, přehlídky místních souborů a spolků a podobně laděné akce.

Jitka Englová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme