Klatovy a Sušice letos dokončují své plavecké bazény. Nabídnou tobogány i vířivky

Na nové tobogány, sauny, vířivky, vodní atrakce a podobná lákadla se mohou letos těšit návštěvníci bazénů v Klatovech a Sušici. Obě města letos dokončují rekonstrukci nebo stavbu krytého plaveckého areálu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Relaxačnímu centru ve Žďáře stále dominuje klasický plavecký bazén | Foto: Daniel Burda

Na úplně nový bazén se mohou těšit obyvatelé a návštěvníci Sušice.

„Předpokládáme jeho otevření na jaře tohoto roku, duben, začátek května. Samozřejmě je to i odvislé od toho, jak dlouho bude probíhat kolaudační řízení,“ vysvětluje starosta Sušice Petr Mottl z ODS.

Hotová je už stavební část a technologie, zbývá dokončit třeba obklady a dlažby. „Pokud se nestane nic neočekávaného a i průběh letošní zimy tomu napomáhá, tak by tento termín mohl být dodržen,“ dodává Mottl.

Přehrát

00:00 / 00:00

O investicích do plaveckých areálů v Klatovech a Sušici natáčela reportérka Jitka Englová

Bazén v Sušici by měl přijít zhruba na 130 milionů korun. Nabídne tobogán, vířivky, saunu a posilovny. Unikátní má být zařízení vytvoření na protiproudu.

„Kromě jiného umožní i trénink kanoistů v zimní sezóně, protože Sušice má výborný kanoistický oddíl. Samozřejmě se to bude moci využít i pro potřeby i výcviku hasičů, záchranářů a plaveckých škol,“ upřesňuje sušický starosta.

Podle něj to bude mezi bazény unikát. „Tak jak jsme pátrali, tak jsou podobná, menší zařízení v Evropě pouze v Německu, která však slouží pouze pro testování v obchodech s tímto sportovním zbožím. Aby to bylo umístěné v plaveckém bazénu, na to jsme zatím nikde nepřišli,“ doplňuje Mottl.

Na nové vodní radovánky se ale mohou těšit i návštěvníci bazénu v Klatovech. Tady přistavují další část ke stávajícímu krytému bazénu.

„Práce na přístavbě začaly v srpnu minulého roku a postupují podle harmonogramu. Dnes už je prostor nového bazénu zastřešen,“ říká místostarosta Klatov Václav Chroust z ODS.

Vířivka - Aquacentrum Pardubice | Foto: Monika Suchá

Stavba ale nijak neomezuje provoz krytého bazénu. „Celá ta rekonstrukce je dělaná tak, aby lidé mohli chodit na běžné plavání, aby tam mohly probíhat plavecké školy. Umožní nám to, aby do budoucna ty dvě části fungovaly tak trochu separé,“ vysvětluje Chroust.

Město bazén ročně dotuje zhruba šesti až osmi miliony korun. Tato částka by se po modernizaci bazénu mohla i částečně snížit, a to díky pestré nabídce a tedy i větší návštěvnosti.

„Tam budou sauny, whirpool, poměrně rozsáhlá odpočívací plocha, zážitkové sprchy, budou tam různé atraktivity i v části bazénové. To nejdominantnější bude obří tobogán, bude prý největší široko daleko,“ dodává místostarosta Klatov.

Modernizace klatovského bazénu přijde na 56 milionů korun a otevřít by se měla být v září tohoto roku.

Jitka Englová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme