Klesající návštěvnost trápí východočeské památky, zdraží vstupné

Správci památek na východě Čech doufají v lepší sezónu. V loňském roce totiž zaznamenali na některých místech úbytek turistů, a to hned o několik procent. To je i případ podzemních chodeb v Josefově, jednoho z turisticky nejvyhledávanějších objektů v Královéhradeckém kraji.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pevnost Josefov | Foto: Václav Žmolík

„Měli jsme propad o osm procent, což u nás činilo zhruba pět tisíc návštěvníků. To už je to citelný odliv. Ekonomové nám říkají, že je krize na ústupu a návštěvníci přijedou,“ říká správce pevnosti David Doubrava.

„Bohužel jsme museli trochu zvednout vstupné, které jsme po dobu šesti let drželi co nejníže. Vzestup ceny ale není tak rapidní,“ dodává.

Za zdražením vstupného jsou vedle klesajícího zájmu turistů hlavně stoupající ceny energií a provozních nákladů.

„Zdražovalo se z důvodu, aby se pokryly režijní náklady. Ne proto, že bychom chtěli více vydělat. To není naše politika. Naopak pokud můžeme, tak ceny držíme co nejníže, protože víme, že pokud návštěvník udělá za den dva tři objekty, je to pořádná díra do rozpočtu,“ vysvětluje Doubrava.

Martin Pařízek, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme