Klub českých turistů obnoví Modrou hřebenovku, stezka má kořeny v minulém století

Klub českých turistů má v plánu obnovit část slavné historické stezky. Modrá hřebenovka má kořeny v minulém století a v původní podobě dosahovala délky okolo 800 kilometrů. Trasa by mohla získat značku Evropské asociace turistických klubů.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Turistika, hory, tramp, západ slunce

Turistika, hory, tramp, západ slunce | Foto: Free Digital Photos, healingdream

Cílem Klubu českých turistů je obnovit část historické cesty ze začátku dvacátého století. Stezka vedla napříč Krušnohořím a pokračovala severním příhraničím až k Pradědu v Jeseníkách.

„V současné době realizujeme přípravné akce, kdy jsme měli za úkol zmapovat terén, vybrat vhodné úseky tras, stanovit jednotlivé etapy. Pokud se to podaří, tak bude první v republice,“ konstatuje Ladislav Zoubek z Klubu českých turistů v Sokolově.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak je to s obnovou části Modré hřebenovky, zjišťovala Pavla Sofilkaničová

Aby trasa získala prestižní značku Evropské asociace turistických klubů, bude nutné splnit řadu kritérií. Například na začátku a na konci trasy by měla být zastávka hromadné dopravy nebo aspoň záchytné parkoviště.

„Když si rozpitváme dílčí etapu, tak jednotlivé čtyřkilometrové úseky mají stanoveno, že maximálně 25 procent může být tvrdého povrchu a zbytek musí být z přírodního materiálu. Spousta cest, které jsme si vytipovali, byla naprosto nevhodná,“ popisuje Zoubek.

Podle Ladislava Zoubka čeká oba partnery, tedy kluby z Karlovarského i Ústeckého kraje, ještě dlouhá cesta.

Pavla Sofilkaničová, Anna Jadrná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme