Kluzké silnice a sníh dávají řidičům na Vysočině zabrat

Za posledních čtyřiadvacet hodin už na Vysočině bouralo více než čtyřicet řidičů, šest z nich je zraněných. Problémy na silnicích začaly včera odpoledne, kdy začal kraj zasypávat sníh. Velké komplikace způsobilo počasí na dálnici D1, kterou včera zastavil havarovaný kamion.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vysočinu zasypal sníh | Foto: Daniel Burda | Zdroj: Český rozhlas

Tahač s návěsem dostal smyk včera v půl páté odpoledne na 103. kilometru dálnice D1. V místě se utvořila kolona a řidiči museli místo objíždět. Série nehod pokračuje na kluzkých silnicích také dnes, policisté už řešili osm nehod, jeden člověk je lehce zraněný.

„Operační důstojníci integrovaného operačního střediska policie v našem kraji přijali od včerejšího rána od dnešního rána další čtyři desítky oznámení od řidičů, kteří si stěžovali na špatně sjízdné a kluzké silnice,“ říká mluvčí krajských policistů Dana Čírtková.

„Na řadě míst v celém kraji měli problémy se sjízdností zejména řidiči kamionů. Večer a v noci si stěžovali řidiči na obtížně sjízdnou a zledovatělou dálnici D1, a to především ve sjezdu kolem sjezdu u Větrného Jeníkova,“ dodala mluvčí.

Hana Mikulincová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme