Knihovníci chodí v březnu číst dětem do vsetínské nemocnice

Malí pacienti vsetínské nemocnice mají v březnu o zábavu postaráno. Téměř každý den jim chodí předčítat zaměstnanci Masarykovy veřejné knihovny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Děti si mohou během četby i kreslit. | Foto: Roman Verner | Zdroj: Český rozhlas

V pokoji, kde čekají na operaci dva předškoláčci, čte Vítězslav Galda. Na dětské oddělení ho doprovodila kolegyně Ludmila Holbíková.

„Je to úplně jiné číst těm dětem v nemocnici. Je to pro nás nezvyklé prostředí. Chodíme sem jedenkrát za rok. Jsme tu už třetím rokem a je to takové příjemné. Myslím si, že i těm dětem se to líbí a nám taky,“ přiznává Holbíková.

„My čteme - s manželkou se střídáme vždycky každý druhý den, takže od malička našim dětem čteme,“ přizvukuje Vítězslav Galda.

Čtení dětem udělalo radost.„Líbila se mi pohádka, ale básnička byla taky hezká. Doma mám ráda Honzíkovu cestu,“ říká malá pacientka, která kromě poslouchání pohádek maluje v nemocnici i obrázky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ve vsetínské nemocnici natáčel redaktor Roman Verner.

„Já čtu Detektiva Klubka a Deník malého poseroutky. Já čtu ráda všechny knížky,“ dodává další pacientka.

Maminka malé Soni si aktivitu knihovníků také pochvaluje: „No bylo to pěkné, že se tu děti aspoň nenudí a trošku to má takové zpestření. Doma čteme denně.“

Dětské oddělení nemocnice není jediným místem, kam předčítači vyrážejí. Pravidelně docházejí třeba za klienty místní Charity:

Pacientka dětského oddělení s knížkou. | Foto: Roman Verner

„Odezvu na to máme velmi dobrou, takže je to už taková osvědčená akce a velmi to určitě vítají i klienti a pacienti. Snažíme se to koncentrovat právě hodně vždycky do března. V prvním březnovém týdnu je to hodně intenzivní. Dá se říci, že to jsou desítky čtení, které jsou i v dětských knihovnách tady u nás na centrální budově. S Charitou spolupracujeme dlouhodobě, takže se chodí číst i v dalších obdobích roku,“ prozradila komunitní pracovnice vsetínské knihovny Kateřina Janošková.

Také vedení vsetínské nemocnice aktivitu knihovníků vítá a počítá s nimi i v příštím roce.

Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme