Koalice na Praze 4 se rozpadá, starosta vypověděl smlouvu

V Praze 4 se rozpadá vedení radnice. Trojkoalice vypověděla koaliční smlouvu svým partnerům TOP 09 a ČSSD. Podle starosty městské části Petra Štěpánka z Trojkoalice je důvodem porušení koaliční smlouvy, detaily ale neupřesnil. Jednání zastupitelstva bylo následně přerušeno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Štěpánek | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Podle starosty Petra Štěpánka zvoleného za Trojkoalici už je podepsaná nová koaliční smlouva. Starosta zatím ale neřekl, s kterými subjekty novou koalici uzavřel.

Ve vedení Prahy 4 by nově mohla být Trojkoalice spolu s ODS a částí zastupitelů zvolených za hnutí ANO. V takovém složení by nová koalice měla v zastupitelstvu většinu a starostou by tak dál zůstal Petr Štěpánek.

Na dnešním zasedání zastupitelstva se hlasovalo o odvolání radních za TOP 09 a ČSSD, návrh ale neprošel. Hlasovalo pro něj pouze 22 zastupitelů, potřeba bylo 23 hlasů.

TOP 09 namítá, že stále platí i ta současná smlouva, která má tříměsíční výpovědní lhůtu. Rozpory plánovali zastupitelé vyřešit při tříhodinové přestávce, po ní se ale neshodli na dalším programu schůze, která tak byla přerušena. Další starosta Štěpánek svolá do dvou týdnů.

V říjnových komunálních volbách zvítězilo na Praze 4 ANO, koalici ale sestavila druhá Trojkoalice s třetí TOP 09 a ČSSD.

Edita Valentová, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme