Koalice v Karlových Varech pokračuje, zastupitelé odvolali náměstka primátora

Koalice v Karlových Varech se nerozpadá. Zastupitelstvo města totiž na návrh Karlovarské občanské alternativy primátora Petra Kulhánka odvolalo náměstka Jiřího Kotka z uskupení Alternativa. Jeho odchodem podmiňovalo primátorovo sdružení své další setrvání v koalici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dnešní podoba Karlových Varů pochází z poloviny 19. století | Foto: Anna Duchková | Zdroj: Český rozhlas

Právě spory mezi primátorem Kulhánkem a náměstkem Kotkem koalici ohrožovaly. Kotek a Kulhánek se naposledy přeli kvůli žalobě na firmy, které postavily karlovarskou Arenu. Kotek na ně podal žalobu, aby si halu za více než jednu miliardu převzaly zpátky. Primátor ale nařídil stažení žaloby.

Jiří Kotek podotkl, že jeho odchodem zřejmě radnice přestane řešit kontroverzní témata, která poškozují město. Navíc si myslí, že odvolání je výsledkem nátlaku na členy koalice. Do opozice ale odejít prozatím nechce. I tak bude hlasování koalice ohroženo, Jiří Kotek totiž nezvedne ruku při rozhodování o určitých tématech.

„Například stažení jakékoli žaloby nebo omezení činnosti právníků, kteří jsou najati, tak to budu velmi vehementně proti. Je to dlouhodobě organizovaná kampaň VIP podnikatelů a špičkových předchozích politiků, kteří byli zapleteni do všech korupčních kauz. Tlak na kolegy v koalici byl tak silný, že mu prostě neodolali,“ řekl Kotek.

Návrh na odvolání Kotka předložila Karlovarská občanská alternativa jako podmínku pro setrvání v koalici. I když je koaliční smlouva v tuto dobu vypovězena, neznamená to ale rozpad současné koalice K20.

„Už včera na koaličním jednání jsme se domluvili, že v rámci čtyř koaličních subjektů budeme jednat dále. Nepředpokládám, že bychom byli nefunkční. Jednání ukáží, zda jsme schopni fungovat na stejné platformě v jiném personálním složení,“ poznamenal primátor Kulhánek.

K odvolání 1. náměstka muselo podle Kulhánka dojít. Kotek se podle něj začal chovat velice podobně těm, které ještě před rokem, kdy zastupovali opoziční stranu, společně kritizovali. O nové podobě složení vedení města mají politici rozhodnout na zářijovém zastupitelstvu.

Viktorie Hošková, ak, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme