Koalice ve Zlínském kraji: vládnout bude KDU-ČSL s ANO, STAN a ODS. Hejtmanem bude Čunek

Ve Zlínském kraji bude vládnout koalice složená ze čtyř stran. Do čela kraje se postaví KDU-ČSL společně s ANO, STAN a ODS. Strany v pondělí ve Vsetíně podepsaly memorandum o dohodě na koalici. Koaliční smlouva má být podepsána za týden.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Čunek | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Strany KDU-ČSL, ANO, STAN a ODS zaujmou celkem 29 křesel v 45členném zastupitelstvu. V radě kraje obsadí vítězní lidovci čtyři křesla.

„Vzdali jsme se většiny, takže v devítičlenné radě budeme mít čtyři křesla. Dva by mělo ANO a dva Starostové, jeden mandát by připadl ODS,“ popsal lídr KDU-ČSL ve Zlínském kraji Jiří Čunek. „ANO by samozřejmě mělo mít ještě o kousek mandátu víc. To bude zřejmě vykompenzováno výbory,“ dodal.

Hejtmanem se pak stane lídr vítězných lidovců Čunek. ANO bude mít statutárního náměstka hejtmana, místa dalších dvou náměstků obsadí KDU-ČSL a STAN.

V opozici zůstanou sociální demokraté a komunisté, kteří spolu se Stranou práv občanů vládli v kraji poslední čtyři roky. SPO ve volbách propadla a v zastupitelstvu vůbec není.

Volby do krajských zastupitelstev. Získané mandáty - Zlínský kraj | Foto: ČTK

Roman Verner, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme