Koaliční jednání v Karlovarském kraji zatím hejtmana neurčila

V Karlovarském kraji začala povolební koaliční vyjednávání. Vítězná KSČM se sešla se sociálními demokraty. Politici řešili hlavně priority volebního programu. Personální otázku zatím odložili. Chtějí se na ni zaměřit při dalším jednání naplánovaném na pátek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Josef Novotný za ČSSD | Foto: Khalil Baalbaki

Odstupující hejtman z ČSSD Josef Novotný Radiožurnálu řekl, že dnešní povolební jednání bylo velice konstruktivní.

„A dalo by se říci i krátké. Bavili jsme se o programových věcech. Hledali jsme určité průniky zejména v oblasti zdravotnictví, školství či zaměstnanosti. Dále jsme pak projednávali spíš věci týkající se výboru a podobně,“ přiblížil.

Personální otázky související s funkcí hejtmana a sestavením krajské rady zástupci obou stran zatím neřešili. Za krajské vítěze voleb to uvedl lídr Jaroslav Borka z KSČM.

„Personální požadavky nebyly. Dohodli jsme se, že si necháme ještě time a že projednáme varianty ve vedení jednotlivých politických organizací. Na základě toho potom budeme, předpokládám v pátek, mít další kolo vyjednávání,“ uvedl.

Josef Novotný v této souvislosti řekl, že se pokusí místo v čele kraje obhájit, přestože sociální demokraté v kraji skončili druzí. Pokud se mu to nepovede, z dalších politických tlaků od KSČM strach prý nemá.

„Myslím si, že my jsme také neprosazovali nikdy během minulých čtyř let taktiku moci nebo sílu, vždycky se jednalo o nějakou domluvu a kompromis,“ zdůraznil.

Sociální demokraté podle něj chtějí ještě jednat také s Hnutím nezávislých. „I s nimi si chceme sednout a vyříkat si některé věci. Protože čím širší bude koalice, nebo její podpora, tím lépe,“ doplnil.

Andrea Strohmaierová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme