Kolem Pardubic se přehnalo tornádo. Zničilo několik střech

Přes část Pardubic, Staré Čívice, se podle očitých svědků přehnalo tornádo. Zničilo až patnáct střech rodinných domů včetně střech dvou továrních hal. Nikomu se naštěstí nic nestalo. Výše škod zatím není známá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve Starých Čívicích se prohnalo tornádo. Na snímku hala firmy JTEKT | Zdroj: ČTK

V průmyslové zóně na kraji obce se zřítila střecha jedné z továrních hal firmy JTEKT. Podle záchranářů se nikomu nic nestalo. Na místo dorazili lékaři, policisté a hasiči. Střecha se srolovala a kusy plechů poničily auta a vítr bral i stromy.

Druhou poškozenou firmou je KYB Manufacturing Czech. Tornádo poničilo objekt, ve kterém měla společnost kanceláře. I zde se vše odehrálo bez zranění.

Poničených je i několik rodinných domů. Tornádo pak posunulo o několik metrů stánek se zmrzlinou, který stál u silnice. Pomocí jeřábu se ho už podařilo vrátit na původní místo. Naštěstí v něm nikdo nebyl.

„Bylo to jen pár vteřin. Jenom mžik a jakmile to přestalo, tak jsme šli ven a viděli tu spoušť,“ popsala servírka Michaela Kouřilová z hostince, kterému silný vítr sebral střechu. Lidé se ještě večer dali do úklidu.


Staré Čívice

ak, Martin Karlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme