Kolemjdoucí muži v Hlučíně zachránili na ulici chlapce z odkrytého septiku

Dva kolemjdoucí muži zachránili na začátku května v Hlučíně na Opavsku ani ne tříletého chlapce, který spadl do odkrytého septiku na kraji ulice. Jeden z nich pro něj do jímky skočil, zatímco druhý čekal nahoře a pomohl zpátky nahoru chlapci i jeho zachránci. Aleš Blaštík si skokem vysloužil nominaci na Cenu Michala Velíška. Společně s Petrem Jančíkem dostali i ocenění města Hlučína.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Terezín - kanalizace | Foto: Lucie Valášková

„Šli jsme z města. Malý měl zmrzlinu a volal na mě, že mu to mám olíznout. Pak jsem se otočila ke kočárku, a když jsem se otočila nazpátek, už tam nebyl,“ popsala matka chlapce, jak k nehodě došlo.

Ani ne tříletý Mathias spadl 4. května odpoledne na ulici do dvoumetrové jímky plné splašků.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příběh si od zachránců malého Mathiase i jeho rodiny nechal převyprávět Martin Knitl

„Skočil jsem tam. Viděl jsem ručičku a obličej,“ řekl Aleš Blaštík. Řidič autobusu šel zrovna kolem a do jímky skočil na pomoc chlapci. Druhý kolemjdoucí Petr Jančík ho držel nahoře za ruku.

„Podal mi malého, kterému tekla krev z pusy nebo z brady. Potom jsem vytáhl zpátky nahoru pana Blaštíka. On tam čekal a já běžel na městskou policii upozornit, ať to hned zabezpečí,“ vzpomínal.

Chlapec vyvázl bez následků. Oba jeho zachránci následně dostali ocenění města Hlučína a pan Blaštík si skokem do septiku vysloužil také nominaci na Cenu Michala Velíška.

Uvolněné plechové víko septiku už má pevné betonové zajištění. Radnice nechala prověřit i všechny další jímky ve městě. Pád malého Mathiase vyšetřuje i policie.

Martin Knitl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme