Kolínská radnice předělává původní projekt nové sportovní haly kvůli nákladům. Stavět by se mohlo už letos

Postavte nám novou halu. Tato výzva se ze strany kolínských sportovních klubů ozývá na adresu tamní radnice několik let. Před čtyřmi lety bylo přitom zahájení stavby nového sportoviště už na spadnutí. Pak ale přišlo nové vedení města a projekt zastavilo. Přesto je tu stále naděje, že se místní sportovci kvalitního zázemí brzy dočkají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sportovní hala Dašická Pardubice | Foto: Ondřej Wolf | Zdroj: Český rozhlas

Po nové sportovní hale volá většina kolínských sportovních oddílů. Basketbalisti, házenkáři, florbalisti nebo i korfbalisti se po večerech scházejí například v tělocvičnách základních škol. Zápasy pak ale sportovci jezdí hrát i do jiných měst s odpovídajícím zázemím.

Kluby takové cestování ročně vyjde až na 300 tisíc korun. Z toho je tedy zřejmé, že hala by byla plně využita. Jak ukázala nedávná anketa, kryté sportoviště s dostatečným diváckým zázemím si obyvatelé Kolína přejí. Pro halu se vyslovily asi tři čtvrtiny dotázaných.

Nová sportovní hala by měla v Kolíně vyrůst v sousedství tamního akvaparku. Před minulými komunálními volbami to už vypadalo, že se stavět začne. Na stole dokonce leželo i stavební povolení. Projekt ale zastavilo současné vedení radnice.

Radní se shodli, že projekt je drahý. Stavba haly byla spočítána na zhruba 100 milionů korun, které si předešlá radnice plánovala půjčit. Stávající vedení města si nechalo před nedávnem zpracovat posudek dvou nezávislých projekčních kanceláří. Odborníci se shodli, že architektonická podoba haly je povedená a líbivá, ale i oni označili projekt za velmi nákladný.

Levnější se postaví

Kolínské sportovní kluby by se nové haly mohly ale dočkat. Radnice se nechala slyšet, že by se mohlo s pracemi začít letos nebo příští rok. Město ale zřejmě nechá stávající projekt předělat. Hala by tak mohla být levnější.

Radnice chce také jednat se sportovními kluby o konkrétních představách podoby sportoviště. Odborníci by měli v detailech připravit ekonomické pozadí projektu. Vedení města zajímá třeba to, kolik bude provoz haly stát.

Novou halu budou mít i v Kutné Hoře

Sportovní halu plánují také v nedaleké Kutné Hoře. Na papíře už je architektonická studie haly. Místo pro ni se našlo mezi tamní střední průmyslovou školou a Základní školou Kamenná stezka.

Někteří kritici projektu ale namítají, že v této lokalitě bude problém s parkováním. Diskuze se vede i o tom, kdo a jak stavbu zaplatí.

Město dokonce jedná i s podnikatelem, který by byl ochotný halu postavit na své náklady a pak ji nějaký čas provozovat. Žádné definitivní rozhodnutí ale zatím nepadlo.

Michal Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme