Kolona veteránů navštíví památná místa Karlovarského kraje

Karlovarským krajem dnes projede kolona unikátních historických vozidel, převážně z první poloviny 20. století. Jde o pokračování republikové akce nazvané Trofeo Niké Bohemia, která má propagovat významná místa naší země. Kolonu dvou desítek vozidel povede mnohonásobný účastník rallye Paříž - Dakar Karel Loprais s terénním speciálem Tatra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Historická vozidla | Foto: Zdeněk Trnka | Zdroj: Český rozhlas

Série spanilých jízd pod názvem Trofeo Niké Bohemia 2010 má podpořit cestovní ruch třeba tím, že historické stroje projedou v jednotlivých regionech neprávem opomíjená a zároveň atraktivní místa. Upozorní tím na zajímavé cíle pro domácí i zahraniční turistiku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž připravil regionální redaktor Českého rozhlasu Zdeněk Trnka.

Kolona vozidel je tvořena klasickými zejména evropskými auty z první poloviny 20. století. Veterány přesto vede vítězná dakarská Tatra šoférovaná Karlem Lopraisem: „Byl jsem s ní čtyřikrát na startu a z toho se nám podařilo třikrát vyhrát a jednou být na druhém místě, což v historii Dakaru žádný jiný vůz nedokázal.“

Nedělní program spanilé jízdy zavede dědečky automobily na cesty a silnice v okolí Karlových Varů, hradu Loket a lázní Jáchymov.

Zdeněk Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme