Kolony aut blokují kvůli ledovce hlavní tah na Slovensko. Čeká se i pět hodin

Kvůli ledovce stojí hlavní tah z Frýdku-Místku na Slovensko. Silnice R48 je v obou směrech neprůjezdná a řidiči uvízli v kolonách i na více než 5 hodin. Na zhruba 15 kilometrovém úseku totiž havarovalo několik osobních aut včetně jednoho kamionu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ledovka komplikuje dopravu i v Moravskoslezském kraji, dopravních nehod stále přibývá | Zdroj: ČTK

V kolonách stojí kromě desítek aut a kamionů i dva sypače, které sice vyjely na pomoc, zatím ale úsek neměly možnost projet, natož posypat.

Situace se na rychlostní silnici mezi Frýdkem-Místkem a Českým Těšínem začala zhoršovat už v odpoledních hodinách, kdy se na různých úsecích vybouralo několik aut. To pak spustilo lavinový efekt. Na namrzlé silnici se totiž začaly tvořit kolony, které se jen velmi těžce rozjíždí. Do toho pořád mrholí.

Na místě jsou hasiči i policisté, kteří se snaží zapadlá auta vyprostit. Pomáhají i ostatním řidičům v koloně, protože někteří jsou na místě i šest hodin. Podle odhadů zůstane hlavní tah na Slovensko neprůjezdný minimálně do dvou hodin. Během noci by se měla situace zlepšovat.

Kvůli námraze na trolejích nejezdí v Česku desítky vlaků. Čekají v nich tisíce lidí

Číst článek

V Praze kvůli namrzlým trolejím nejezdí většina tramvají a vlaků. Primátorka svolala krizový štáb

Číst článek

Kateřina Daňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme