Kolotoče, střelnice a horská dráha. Začíná pražská Matějská pouť, nabídne přes 100 atrakcí

Matějská pouť na pražském Výstavišti v sobotu dopoledne přivítala první návštěvníky. Lidé se mohou bavit na některé ze 115 atrakcí. Vedle kolotočů, lochnesky, střelnice nebo horské dráhy nechybí ani moderní zařízení včetně českého katapultu. U Křižíkovy fontány pro ně se pak mohou v 18 hodin podívat na ohňostroj. Padesátý čtvrtý ročník Matějské pouti potrvá až do 17. dubna, ve všední dny budou mít návštěvníci nově vstup zdarma.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Matějská pouť 2017 | Foto: Radek Duchoň | Zdroj: Český rozhlas

„Máme tady moderní atrakce, které tady v minulém roce nebyly. Vždycky se vybíralo vstupné, ve všední dny se ale letos na Výstaviště vybírat nebude, platit se bude jen v sobotu a v neděli,“ řekl organizátor Václav Kočka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kolotoče, střelnice a horská dráha. Začíná pražská Matějská pouť, nabídne až 115 atrakcí. Na místě natáčel Radek Duchoň

První atrakce jako autodrom nebo labutě najdou návštěvníci hned za branou v horní části vedle sportovní haly.

Většina zařízení, včetně těch adrenalinových, je ve spodní části areálu mezi Pyramidou a Maroldovým panoramatem a v okolí Křižíkovy fontány.

Dětem do deseti let jsou určeny tři desítky atrakcí, například autíčka, řetízkové, hydraulické i podlahové kolotoče, nafukovací skákadla nebo vláčky. Pro dospělé je zase připravena extrémní sedmdesátimetrová houpačka. Po skončení pouti bude dvacítka atrakcí v provozu po zbytek sezony.

Matějská pouť 2017 | Foto: Radek Duchoň

Za atrakce lidé zaplatí od několika desetikorun až po více než stokorunu. Řetízkový kolotoč vyjde na 40 korun, padesátikorunu zaplatí lidé za labutě a na autodromu 50 nebo 60 korun za tříminutovou jízdu. Obří kolotoč, který vyveze účastníky do výšky několika desítek metrů, vyjde na 100 korun a atrakce zvaná Booster Max pak na 120 korun.

Na pouti jsou kromě tradičních stánků s perníkovými srdci, cukrovou vatou nebo gumovými hady také stánky s občerstvením nabízející párky v rohlíku, langoše a hamburgery.

Matějská pouť 2017 | Foto: Radek Duchoň

Matějská pouť je otevřena od úterý do pátku od 13.00 do 21.00 a o víkendech a svátcích, stejně jako v období školních prázdnin, od 10.00 do 22.00. Den pro zdravotně postižené děti se uskuteční 20. března a na veškeré atrakce budou mít děti mezi 11.00 a 15.00 vstup zdarma.

Kořeny tradiční pražské akce sahají až do 16. století. První záznam o konání pouti ke kostelu sv. Matěje je z roku 1595.

Matějská pouť 2017 | Foto: Radek Duchoň

Matějská pouť 2017 | Foto: Radek Duchoň

ČTK, Radek Duchoň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme