Komáří kalamita se na Berounsku po povodních nekoná

Velká voda prošla i Berounskem a místní se snaží chránit proti hmyzu, který se může množit v lagunách. Na rozdíl třeba od Mělnicka je zde ale situace velmi dobrá. Nakoupené repelenty tak lidé bydlící u Berounky zatím nevyužijí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Povodně za sebou na Berounsku nechaly nánosy bahna | Foto: Petr Kološ

„Při povodních se zvedl prodej repelentů o 50 procent,“ říká Marie Hrušková, prodavačka v drogerii na berounském náměstí. Lidé se zajímají spíš o přípravky určené k aplikaci na oděv než na kůži.

Přes zvýšený prodej repelentů je těžké narazit na někoho, kdo má s komáry problémy. „Tady žádní nejsou, takže s nimi nemusíme bojovat,“ říká jedna z kolemjdoucích.

Přehrát

00:00 / 00:00

Komáří kalamita na Berounsku se nekoná, zjistil reportér Českého rozhlasu Petr Kološ

„Minulý týden jsme jezdili po dolním toku Berounky. Nabírali jsme Srbsko, Karlštejn, Zadní Třebáň, Hlásnou Třebáň, Černošice, Dobřichovice, Lety, Karlík. Larvy komárů jsme nikde v lagunách nenašli,“ podává možné vysvětlení absence komárů na Berounsku Alena Tatarová z hygienické stanice v Berouně.

Lagun z povodní zůstalo u Berounky velmi málo. Voda se vrátila do koryta. „Tady nejsou ty klasické záplavové oblasti jako v Mělníku, kde je rovina, kde voda zůstává ležet a bude tam dlouho,“ dodává Tatarová.

Vyplavení vodou z Berounky mají tedy o starost méně. Žádná komáří kalamita tu podle hygieniků nehrozí.

Petr Kološ, David Bernardy Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme