Komořanští úředníci chtějí zbourat nový most za 110 milionů

Radnice Prahy 12 chce nechat odstranit nový most za sto deset milionů korun. Podle posudku úředníků odboru výstavby na Praze 12 je stavba nelegální. Most je součástí pražského okruhu v úseku Lahovice-Vestec. Železobetonové dílo se od konce srpna klene přes novou část obchvatu poblíž Komořan.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

komořanský tunel | Foto: ceskedalnice.cz

Most měl původně navázat na sjezd z nové části obchvatu do Komořan. Nyní je odříznutý. Jeho napojení zabránily hádky obyvatel o to, kudy přípojka povede. Dosud k ní není hotové územní řízení. To podle odboru výstavby nebylo skončeno ani u stavby mostu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktor Českého rozhlasu se zajímal o demolici mostu v Komořanech

Podle ředitelství silnic a dálnic nelze postavit obchvat, až potom přemostění. Na dlouhou dobu by se také musel zastavit sedmdesáti tisícový tok aut, který denně po obchvatu projede. Hrozilo by i poškození dálnice od stavební techniky.

Ředitelství trvá na tom, že na stavbu mělo povolení od magistrátu, který bude o případu rozhodovat. V případě, že k absurdní demolici za 110 milionů korun nedojde, odhaduje komořanská radnice napojení přípojky v horizontu čtyř let.

Petr Kořínek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme