Kompletní výsledky rozborů prokázaly kontaminaci vody v Trnové

Voda v Trnové u Prahy byla kontaminovaná. Prokázaly to kompletní výsledky rozborů. V obci již od pátku platí zákaz používání pitné vody. Porušeny jsou mikrobiologické ukazatele. Potvrdily se tak předběžné rozbory, na jejichž základě hygienici zakázali vodu používat.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Trnové u Prahy si teď lidé chodí pro pitnou vodu k cisternám

V Trnové u Prahy si teď lidé chodí pro pitnou vodu k cisternám | Foto: Michal Trnka

„Nepotvrdilo se, že by šlo o fekální znečištění. Byly nalezeny koliformní bakterie a další mikroorganismy,“ řekla Českému rozhlasu Libuše Polanská z krajské hygienické stanice.

Provozovatel vodovodu, firma Reinwasser, teď musí zajistit nápravu a informovat hygieniky. Lidé v Trnové si však na kvalitu zdejší vody stěžují už delší dobu.

Problémy s vodou měli na začátku června i v Hrušovanech nad Jeviškovou na Znojemsku, hygienici tam v odebraných vzorcích našli komáří larvy.

Na konci května byli bez pitné vody lidé v pražských Dejvicích a Bubenči. Kontaminaci způsobila zřejmě odpadní voda, která pronikla do vodovodního řadu poškozeným slepým ramenem z roku 1925, které nebylo zaneseno v mapách, a vodohospodáři o něm proto nevěděli.

ČTK, A.Rokosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme