Komplikace na trati mezi Prahou a Ústím nad Labem. Porucha elektronického napájení zpožďovala vlaky

Porucha elektrického napájení zabezpečovacího zařízení zkomplikovala provoz na hlavní železniční trati mezi Prahou a Ústím nad Labem. Mluvčí Správy železniční dopravní cesty Marek Illiaš řekl, že šlo o závadu většího rázu, která napájení zabezpečovacího zařízení. Vlaky podle něj nabíraly zpoždění v řádech desítek minut, některé byly úplně zrušeny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlak (ilustrační foto) | Foto: Martin Svozílek | Zdroj: Český rozhlas

Závada byla hlášena kolem 07:00 ve stanici Libčice nad Vltavou. „Je to problém na řídicích počítačích, takže tam došlo k mechanickému uzamčení výhybek a jezdí se tam v provizorním režimu," uvedl Illiaš dopoledne. Později se ukázalo, že zabezpečovací zařízení jako takové je v pořádku a že šlo o poruchu napájení elektrickou energií.

„Naši technici při vyšetřování na místě zjistili, že se nejedná přímo o závadu zabezpečovacího zařízení, ale o chybu v přívodu elektrického napájení. Došlo tam ke skryté závadě, konkrétně se jedná o nějaký studený plošný spoj, který přerušil elektrické napájení zabezpečovacího zařízení," uvedl mluvčí.

Podle webových stránek Českých drah byl provoz nejdříve zcela přerušen a poté částečně obnoven. Některé vlaky byly odřeknuty, mezi stanicemi Kralupy nad Vltavou a Roztoky u Prahy byla zavedena náhradní autobusová doprava. Provoz byl již v plném rozsahu obnoven.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme