Komunisty v Ústeckém kraji volili i mladí lidé. Zajistili jim převahu

V Ústeckém kraji získali od voličů 25 % hlasů. Případnou koalici by mohli uzavřít s druhou nejúspěšnější stranou - ČSSD. Obyvatelé patnáctitisícové Bíliny na Teplicku, bydliště předsedy krajské KSČM Oldřicha Bubeníčka, volební výsledek přivítali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Speciál Martina Veselovského z Ústí nad Labem, Oldřich Bubeníček | Foto: Filip Jandourek

Sedmdesátiletá důchodkyně Drahoslava venčí kolem svého paneláku psa. Z vítězství komunistů má radost.

„Je to dobře, protože jsme se měli lepší za komunistů jak dneska. Byla práce, bylo všecko. A dneska? Práce není, a jak dovrší člověk padesáti let, tak už práci nesežene,“ dokládá paní Drahoslava.

Třiadvacetiletý vysokoškolský student Mirek si myslí, že KSČM vyhrála proto, že pravicové strany za dvacet let vládnutí dokázaly jen "rozkrádat".

Přehrát

00:00 / 00:00

Krajské volby v Ústeckém kraji shrnuje redaktor Jan Beneš

„Myslím si, že je to dobrý, a fandím jim, protože vláda, co se tu vystřídala - ODS a TOP 09 - tak všichni do nich vkládali nějaké naděje a dopadlo to tak, jak to dopadlo. Nesplnilo se nic,“ řekl Radiožurnálu Mirek a dodává, že tuto dle jeho slov příjemnou změnu očekával.

Z dvanáctihodinové šichty se vracel domů pětapadesátiletý Ivan. Kvůli dni strávenému za volantem ani nevěděl, jak krajské volby dopadly. On sám by je prý nevolil a s výsledkem voleb spokojen není.

Výsledky krajských voleb v Ústeckém kraji:
1. KSČM (25,26 %)
2. ČSSD (16,13 %)
3. Severočeši.cz (12,02 %)

I když podle krajského předsedy KSČM Oldřicha Bubeníčka předvolební výzkumy naznačovaly dobrý výsledek, s jednoznačným vítězstvím komunisté na severu Čech nepočítali. V Ústeckém kraji získali přes 25 % hlasů.

Voliči jasně řekli, koho chtějí na další čtyři roky v čele svých krajů. Většina republiky zůstala oranžová. Na severu zvítězili Starostové pro Liberecký kraj, v Plzni ODS a Karlovy Vary a Ústí jednom ovládli komunisté.

Sečteno: Volby vynesly do krajů nejvíc komunistů v historii ČR. Ostatní bilancují ztráty

Číst článek

Levice vítězí i v senátních volbách. Nejvíce postupujících kandidátů má ČSSD

Číst článek

Jan Beneš, mad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme