Kontrolní výbor udělá kvůli Blance audit na magistrátu Prahy

Kontrolní výbor pražského zastupitelstva prověří auditem odbor městského investora. Důvodem jsou možná pochybení v souvislosti s propady v tunelu Blanka. Potvrdil to předseda výboru František Hofman, který chce spolu s ostatními členy prověřit další smlouvy a materiály.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozestavěný tunel Blanka, který se propadl v ulici Patočkova | Zdroj: ČTK

„Každopádně si myslím, že se musíme podívat na smluvní ujednání, kdo za co zodpovídá, kdo co bude platit. Musíme se podívat, jak byly zadány věci kolem geologie, protože tam asi bude zakopaný pes,“ řekl Hofman.

„Chceme se podívat na bezpečnost práce a chceme také prověřit vnitřním auditem, jak skutečně pracuje odbor městského investora. Zda i tam nenajdeme nějaká pochybení,“ dodal předseda kontrolní výbor zastupitelstva Prahy.

Kontrolní výbor pražského zastupitelstva si také vyžádal od dodavatelů, včetně Metrostavu, další materiály.

„V současné době je místo stabilizované, podle měření, která tam jsou prováděna, nehrozí v okolí ani v místě propadu žádné nebezpečí. Událost šetří báňský úřad, naše firma i policie ČR. Připravujeme projektovou dokumentaci pro další postup výstavby. Zahájit další práce můžeme až po odsouhlasení dokumentace báňským úřadem,“ popsal Miloslav Hadrava z Metrostavu aktuální situaci v místě posledního propadu.

Tunel Blanka postihly za dobu výstavby tři propady zeminy. Poslední ze začátku července se odehrál v zahradě ministerstva kultury a zasypal bagristu. Na místě vznikl pětatřicet metrů široký kráter. Magistrát v této souvislosti kritizuje Metrostav a hrozí vypovězením smlouvy.

Nikola Bojčev, pir, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme