Kontroloři v Praze objevili 8 nelegálních heren. Hrozí za ně pokuta až 10 milionů

Nelegálních heren v Česku přibývá. Celníci společně s ministerstvem financí jich naposledy objevili osm v Praze. V hernách bylo téměř 70 nehlášených automatů. V dalších pěti podnicích bylo přes 30 takzvaných kvízomatů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výherní automaty maskují v brněnské herně maskují pod hlavičkou občanského sdružení | Foto: Tomáš Jelen | Zdroj: Český rozhlas

Provozovatelům hrozí za porušení zákona až desetimilionová pokuta. Ilegální herny se často vydávají za spolky, do kterých mají přístup pouze jejich členové.

„Zjistili jsme, že část z těch heren, které původně fungovaly legálně, funguje dál ilegálně. To znamená, můžeme z toho vyvodit, že skutečně bez razantního zásahu státu se ty ilegální herny budou vyskytovat na místech, kde města legální hazard zakázala,“ vysvětluje náměstek ministerstva financí Ondřej Závodský.

Ministerstvo financí předpokládá, že černých heren je v Česku asi stovka. Podle Závodského je ale možné kontrolami tyto herny vymýtit.

„Já se domnívám, že dobrou, propojenou činností Finanční správy, Celní správy a obcí, ve spolupráci s orgány činnými v trestním řízení, se to dá velmi snadno zlikvidovat,“ říká náměstek Závodský.

Pavla Firbacherová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme