Kontroverzní infostánek v centru Brna využije Dopravní podnik

Prosklený infostánek za šest milionů korun v Joštově ulici přebírá ode dneška Dopravní podnik města Brna. Zájemci tam sami nebo s pomocí personálu získají informace o spojení, výlukách nebo o fungování městské hromadné dopravy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Infostánek na rohu ulic Joštova a Česká v Brně | Foto: Iva Procházková

V infostánku navíc nepřetržitě funguje jediný jízdenkový automat ve městě, který přijímá i bankovky a platební karty. Přes špatnou pověst stánku kvůli jeho vysoké ceně je generální ředitel Dopravního podniku Miloš Havránek rád, že mají informační bod na klíčovém přestupním uzlu.

„Finanční náklady nedokážu posoudit. Vím, že to bylo součástí velké rekonstrukce tohoto území, co se týče ostatních nákladů, tak my budeme používat pracovníky, které normálně používáme na informační kanceláři na Novobranské,“ řekl Havránek.

„Co se týče personálního zajištění, tak to pro nás neznamenalo nějaké finanční prostředky navíc, takže spíš v této chvíli převládá nadšení z toho místa. Samozřejmě že provozní náklady budeme sledovat a budeme je vyhodnocovat,“ dodal generální ředitel.

Ivan Holas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme