Koupaliště na jihu Moravy mají sezónu snů. S počtem návštěvníků ale rostou i výdaje

Provozovatelé koupališť v Jihomoravském a Zlínském kraji hlásí díky velmi teplému létu rekordní návštěvnost i tržby. Vysoce zisková sezóna je pro ně ale také náročná.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

koupaliště, plavání, bazén (ilustrační foto) | Zdroj: ČTK

Na největší brněnské koupaliště Riviéra se už přišlo vykoupat více návštěvníků než za celou loňskou sezónu. Dobré počasí tak vynahradilo i pozdější zahájení provozu.

„Vzhledem k tomu, že bylo v červenci mnoho slunečných dnů, dá se hovořit o tom, že týdenní zpoždění otevření areálu vynahradila celková návštěvnost i s tím spojené tržby,“ říká mluvčí Simona Měkynová.

Nejlepší sezónu za pět let zažívá i kroměřížské koupaliště Bajda. Podle ředitele městské organizace Sportovní zařízení města Kroměříže Karla Holíka ale s vyšší návštěvností rostou výdaje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktor Tomáš Jelen zjišťoval, jak jsou na tom koupaliště na jihu Moravy s návštěvností

„Když máte spoustu lidí, potřebujete více plavčíků, více lidí na úklid, pak ty náklady samozřejmě souvisí i s odběrem energií, s odběrem chemie, kdy voda potřebuje daleko větší ošetření,“ vysvětluje.

O náročnosti sezóny ví své i na Znojemské plovárně Louka. „Díky tropickým nocím a tropickým dnům u nás funguje noční koupání. Protože bylo pořád teplo, náš personál dělal 14hodinové směny,“ upozorňuje správce František Svoboda. Jen v červenci k nim přišlo víc návštěvníků než za loňský rok.

Tomáš Jelen Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme