Koupaliště v Brné na Ústecku by se mohlo otevřít už o víkendu. Rozhodne kontrola vzorků

Kvůli rekonstrukci a povodním je stále mimo provoz koupaliště v ústecké části Brná. Dnes by se mělo rozhodnou, zda se otevře už o nejbližším víkendu. Lidé z Ústí nad Labem tak zatím míří za koupáním hlavně do venkovního bazénu na Klíši.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

koupaliště, plavání, bazén (ilustrační foto) | Zdroj: ČTK

Lidé se rozčilovali hlavně před 14 dny, kdy sever Čech a samozřejmě i město Ústí nad Labem sužovala tropická vedra. Koupaliště na Klíši bylo v tu dobu přeplněné a lidé volali i po otevření areálu v Brné.

Ředitel Městských služeb Karel Coufal o tomto problému ví. „Klíše byla přeplněná, my jsme se snažili, aby tam byl pořádek, aby to bylo v naprostém pořádku a perfektně fungovalo,“ vysvětluje.

Koupaliště v Brné mělo být otevřené už v první polovině června. Plány ale překazila povodeň. „Po povodních jsme udělali rozbory a zjistili jsme, že máme bakterie v trávě. Bakterie takové, že v případě, že bychom tam pustili veřejnost, mohly by vzniknout nějaké kožní případně jiné zdravotní problémy,“ říká Coufal.

Včera pracovníci odebrali v Brné další kontrolní vzorky z travnatých ploch a dnes by měly být známy výsledky, které by mohly potěšit velkou část Ústečanů.

„Pokud ty výsledky budou dobré, tak jsem si jistý, že otevřeme na tento prodloužený víkend. Pokud budou špatné, tak ani tento víkend neotevřeme,“ upozorňuje ředitel ústeckých Městských služeb Karel Coufal.

Míst na koupání ale v Ústí málo není. K dispozici jsou stále městské lázně, které přeplněné nejsou, spíše naopak.

Jan Bachorík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme