Kouzlo sněžnic? 'I když to neumíte a jste bez kondice, ujdete pět kilometrů'

Procházky v Alpách na sněžnicích provozuje čím dál víc Čechů. V hornorakouské části Alp tvoříme po místních a Němcích třetí největší skupinu turistů. Oblíbená je vyhlídka 5fingers z hory Krippenstein. Z té je nádherný výhled na ledovec i na Dachstein, druhou nejvyšší horu Rakouska.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sněžnice jsou pro letošní sčítání šelem nezbytné | Foto: Roman Verner

Lidé se můžou na sněžnicích pohybovat sami. „Minimálně je ale dobré se stavit se u nás na chatě a říci, kam jdete. Popřípadě si vzít telefonní číslo. Jsme schopni, kdyby se něco stalo, pro ně někoho poslat, sami pro ně jet, popřípadě je vyzvednout na sněžném skútru,“ říká průvodce Roman z horské chaty, která je kousek od lanovky.

Pokud člověk sněžnice zkouší poprvé a nemá zkušenosti, nemusí se nějak speciálně připravovat. „V principu na chůzi na sněžnicích nemusíte nic umět. Je dobré vědět, jaké jsou lavinové podmínky. A bez kondice určitě zvládnete pět kilometrů. Ale s dobrou fyzičkou bez problémů patnáct i dvacet kilometrů,“ říká zkušený turista Heinz Hinterndorfer.

Místní obyvatelé také upozorňují, že je důležité chodit jen po vyznačených trasách a nepodceňovat horské počasí.

Oblíbená je vyhlídka 5fingers, neboli ‚pět prstů‘, ze které je nádherný výhled. Rozprostírá se zde město Hallstatt, Hallstattské jezero a majestátně se tyčící Hoher Dachstein. „Chodíme sem relaxovat a rozhlížet se, je to neskutečná krása,“ říká český turista Jakub, který přijel až z Rožnova pod Radhoštěm.

Mária Pfeiferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme