Krabčice pod Řípem hostí ekumenickou pouť Motlitba za domov

Ekumenická rada církví chce přispět k oslavám státního svátku. Pod horou Říp, v obci Krabčice, dnes pořádá ekumenickou pouť "Modlitba za domov".

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hora Říp | Foto: Jana Šustová

Smyslem je připomenout, že domov a vlast se nemusejí budovat jen vlastními, omezenými silami, ale i duchovně a modlitbou. Modlitba za domov pod horou Říp je tradice, založená na spolupráci samosprávy a místních akčních skupin s církevní sférou. Je určena pro všechny lidi bez rozdílu vyznání.

Návštěvníkům ekumenické pouti se dostane pestré nabídky od všeho. Přítomny budou regionální produkty, tanec, hudba a také duchovní program s modlitbami, zpěvy a čtením z Bible, duchovní literatura či produkty v bio a fair trade kvalitě.

Kdo bude naladěn na vážnější notu, může se účastnit konference s titulem „Venkov, místo pro naději a víru“ a vyměnit si názory s čelními osobnostmi samosprávy, státní správy a církví. Motlitba za domov pod Řípem je netradiční a zajímavá možnost, jak se pro dnešek svátečně naladit.

Eva Hůlková, Václav Rojík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme