Kraj odkládá dostavbu skanzenu v Kouřimi na Kolínsku. Kvůli vlastní chybě

Dlouho plánovaná dostavba muzea lidových staveb v Kouřimi na Kolínsku v dohledné době nezačne. Firma Metrostav, která vyhrála výběrové řízení, totiž odstoupila od smlouvy, protože jí kraj nepředal staveniště včas. Podle hejtmana Miloše Petery z ČSSD je chyba jednoznačně na straně Středočeského kraje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skanzen v Kouřimi | Foto: Eva Rajlichová

Nové výběrové řízení by práce výrazně zdrželo, kraj by navíc mohl přijít o víc než 80milionovou evropskou dotaci.

Zastupující ředitel krajského úřadu teď vyšetřuje, jak k opomenutí došlo.

„Někde v tom procesu se skutečně stala chyba a my trváme na tom, abychom zjistili, kde. Zároveň to pro nás samozřejmě znamená, že budeme muset do skanzenu dát nějaké finanční prostředky, aby se neznehodnotilo kulturní dědictví, které tam je. Do doby, než budeme moci zažádat z další výzvy o ten samý projekt,“ říká radní pro kulturu Zdeněk Štefek z KSČM.

To bude ale nejdřív příští rok. Evropské peníze teď kraj využije na nákup zdravotnického zařízení a stavbu pěti nových objektů ve skanzenu v Přerově nad Labem.

Návštěvníkům přesto kouřimský skanzen znovu otevře brány nejspíš až na jaře. Muzeum si totiž společně s dostavbou naplánovalo i velkou údržbu stávajících objektů lidové architektury. V havarijním stavu je například kovárna ze Starého Bydžova.

Skanzen v Kouřimi na Kolínsku | Foto: Václav Žmolík

Michal Trnka, A.Rokosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme