Kraje a obce dostanou na obnovu po povodních 50 milionů

Kraje a obce, které letos postihly povodně nebo jiné přírodní pohromy, mají v úterý poslední možnost zažádat si na ministerstvu pro místní rozvoj o dotaci na obnovu poničeného majetku. Celkem resort rozdělí 50 milionů korun.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Povodně na Frýdlantsku, hasiči kontrolují hladinu řeky nedaleko obce Višňová

Povodně na Frýdlantsku, hasiči kontrolují hladinu řeky nedaleko obce Višňová | Foto: Filip Jandourek

Peníze mají jít například na obnovu mostů nebo opravu veřejného osvětlení. Dosud na ministerstvo dorazilo téměř šedesát žádostí za zhruba 80 milionů korun.

„Protože poptávka již nyní převyšuje nabídku, vybere komise ty žádosti, které nejlépe splní stanovená hodnotící kritéria,“ říká mluvčí ministerstva Jan Dvořák.

„Půjde o to, zda akce zajišťuje základní funkce daného území, o poměr výše předpokládaných nákladů projektu k celkové výši rozpočtu žadatele, o rozsah a stupeň poškození obnovovaného majetku, který je předmětem žádosti a také o to, zda majetek, na jehož obnovu je dotace požadována, byl, nebo nebyl pojištěn,“ upřesňuje mluvčí resortu.

Martina Spěváčková, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme