Krajem Josefa Lady vede nová cyklotrasa

Ve středních Čechách přibývá značených cyklotras. Pokud patříte k vyznavačům bicyklů, můžete nově vyrazit na cyklistický okruh nazvaný krajem malíře Josefa Lady. Čeká vás výlet takřka nenarušenou přírodou i možnost porozhlédnout se po pamětihodnostech středočeského kraje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zámek Štiřín | Foto: Archiv Českého rozhlasu

Vyrazit na cyklistický výlet můžete z kteréhokoli místa značeného okruhu. Praktické ale je usednout na kolo v Říčanech. Ve zdejším informačním centru na náměstí vás vybaví například mapkou a nasměrují k říčanským rybníkům.

Přehrát

00:00 / 00:00

O nové cyklotrase ve středních Čechách hovoří redaktor Českého rozhlasu Michal Trnka

Na takřka osmdesáti kilometrové trase najdete například Národní přírodní rezervaci Voděradské bučiny, obdivovat budete moc i scenérie řeky Sázavy a mnohé další zajímavosti. Některé teď připomíná koordinátor dálkových cyklotras z nadace Partnerství Jakub Smolík:

„Například zámek Štiřín, ruina hradu v Říčanech nebo ruina hradu u Sázavy, která je známá z Ladových obrázků.“

Malá odbočka vám umožní prohlédnout si i Ladovy rodné Hrusice. Trasa vede především po vedlejších silnicích a lesních cestách. Osou okruhu je železnice ze zastávky Praha hlavní nádraží do Benešova.To umožňuje trasu zkrátit nebo rozdělit – zastávka českých drah je například přibližně v polovině okruhu v Senohrabech.

Michal Trnka, David Hartmann Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme