Krajská knihovna v Karlových Varech má nový sklad pro 50 tisíc knih

Krajskou knihovnu v Karlových Varech dnes čeká velký den. Kromě ohlédnutí za minulým rokem dnes slavnostně otevře nově vybudovaný sklad.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

knihovna | Foto: Jiří Hošek

Vedení Krajské knihovny dnes kromě zhodnocení loňského roku vyhlásí tři nejpilnější návštěvníky. Jména zatím neznáme, ale víme, že jde o tři čtenářky. To jediné zatím prozradil její ředitel Vratislav Emler.

Vedle toho ale knihovna dnes ožije další slavnostní událostí. Nejenom knižní regionální tvorba se bude ode dneška nově uchovávat v novém klimatizovaném skladě.

„Má 200 metrů čtverečních, celkem je tam asi 1840 metrů úložné plochy. Když si vezmeme průměrnou tloušťku jedné knížky, tak nám vyjde, že bychom tam mohli uložit přes 50 000 knih. V příštích čtyřech, maximálně pěti letech, bychom tak měli mít kam ukládat všechny knihy, které potřebujeme uložit,“ uvedl Vratislav Emler.

Nový sklad stál Karlovarský kraj 3,5 milionu korun. Slavnostní událost začíná ve 14 hodin v prostorách Krajské knihovny v Karlových Varech.

Pavla Sofilkaničová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme