Krajský soud odsoudil policistu za inzeráty nabízející sex

Krajský soud v Ostravě dnes definitivně uzavřel případ policisty, který zveřejnil nepravdivé inzeráty s nabídkou sexuálních služeb. V textu uvedl kontakty na nic netušící ženu, které se tak chtěl pomstít. Soud Martinu Štefkovi za pomluvu potvrdil pětiměsíční podmíněný trest.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudcovské kladívko | Zdroj: AFP

Rozepře kolem banální koupě auta odstartovala kauzu, která poznamenala dva lidské osudy. Policista chtěl auto vrátit a dostat zpátky peníze, původní majitelka odmítla a tak strážce zákona podle obžaloby napsal poměrně košilatý inzerát a uvedl v něm kontakty na nic netušící mladou ženu. Té se brzy začaly ozývat desítky mužů.

"Nabízel mým jménem, mým telefonním číslem sexuální služby různým mužům, kteří za mnou jezdili až na pracoviště, kde mě obtěžovali. Vulgárních telefonátů jsem měla 200 až 300 během tří dnů," řekla postižená Českému rozhlasu Ostrava.

Strážce zákona byl postaven mimo službu a kvůli dnešnímu pravomocnému rozsudku bude z řad policie propuštěn. Štefek pracoval u policie 19 let.

Andrea Čánová, F. Tichý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme