Krajský soud ve Zlíně projedná pád stromu, při kterém zemřeli dva chlapci

Krajský soud ve Zlíně dnes začíná projednávat loňský tragický pád stromu, který v centru města zabil dva 12leté chlapce a jednu ženu vážně zranil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudcovské kladívko | Foto: Comstock Images


Podle policejního komisaře Milana Janoštiaka jsou obžalováni za zřícení vzrostlého stromu a následnou smrt dvou malých školáků 3 zaměstnanci zlínského magistrátu. „Pro trestný čin obecného ohrožení z nedbalosti. A hrozí jim trestní sazba 3 až 10 let,“ uvedl Janoštiak.

Zlínský magistrát si před časem nechal zpracovat samostatný dendrologický posudek. Podle něj ale nebylo možné tragédii zabránit, protože poškození stromu bylo skryté.

Přehrát

00:00 / 00:00

Krajský soud ve Zlíně začne projednávat pád stromu, při kterém zemřeli dva chlapci. Podrobnosti od Andrey Frydrychové v Ranním Radiožurnálu.

Primátorka Irena Ondrová vidí v závěrech znalců rozpory. Podle ní teď bude záležet na průběhu soudního jednání: „Zdá se mi, že tam nejsou v souladu některé věci. Teď je na těch lidech, kteří jsou obviněni, jakou zvolí formu obhajoby.“

Mohutný strom se zřítil v centru Zlína 22. ledna krátce po 13. hodině v místech, kde několik lidí čekalo na trolejbus či procházelo kolem frekventované zastávky městské hromadné dopravy u tržiště. Dva dvanáctiletí chlapci utrpěli vážná zranění, kterým později v nemocnici podlehli. Různě vážná poranění utrpěli také další čtyři lidé.

Katarína Brezovská, Andrea Kratinová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme