Krajský úřad v Ostravě stále rozděluje dotace na ekologické kotle. Teď už bez dlouhých front

O dotace na nákup ekologičtějších kotlů není v Moravskoslezském kraji takový zájem jako v únoru, kdy se rozdávaly poprvé. Tehdy si lidé balík peněz rozebrali za tři hodiny. Teď se žádosti přijímají už třetí den a financí je stále dost. Ze čtyřiceti milionů korun, které na program vyčlenily ministerstvo a kraj, se vyčerpala ani ne třetina.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé si chodí na Krajský úřad Moravskoslezského kraje v Ostravě podat žádost o dotaci na ekologický kotel | Foto: ČTK

V podatelně Krajského úřadu v Ostravě bylo dopoledne zcela prázdno, přišli jen čtyři lidé. Dalších devatenáct pak dorazilo během dne. Žádné fronty se ale nedělaly. Požádat o dotaci tak zabralo jen pár minut.

Pro úřady je malý zájem lidí trochu překvapivý. Po minulé zkušenosti úředníci čekali, že se dotace rychle rozeberou, což se nestalo. Jediné vysvětlení pak může být to, že se lidé obávali dlouhého čekání ve frontách.

Pro 40tisícový příspěvek na ekologické kotle může do Ostravy zamířit ještě necelých 700 lidí. Žádat o ně ale mohou už jen během pracovního týdne.

O víkendu požádalo o dotace na ekologické kotle více než 300 domácností z Moravskoslezského kraje.

Michaela Vydrová, ak, Iva Havlíčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme