Krajský úřad zamítl námitku na podjatost úředníků ve věci hradeckého Parku Malšovice

Krajský úřad Královéhradeckého kraje vydal rozhodnutí k prvnímu z protestů ve věci projektu Parku Malšovice. Ten spojuje vybudování nové fotbalové arény na místě stávajícího stadionu a obchodního centra. Kraj zamítl námitku na podjatost úředníků magistrátu, kterou podala dvě občanská sdružení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Projekt Parku Malšovice spojuje vybudování nové fotbalové arény a obchodního centra | Foto: ECE Projektmanagement

Úřad se teď musí vypořádat ještě s několika dalšími odvoláními. Je jich celkem 14 a podala je různá občanská sdružení i jednotlivci. Podle některých z nich stotisícový Hradec Králové už nepotřebuje další velké obchodní centrum. Výtky směřují také k umístění do klidové lokality u řeky Orlice.

„Už v roce 2007 měli tehdy investor a město v ruce platné územní rozhodnutí na vybudování sportovní arény. Dneska jsme se nemuseli dohadovat a mohla se hrát liga na úplně novém sportovním stánku za 190 milionů korun,“ říká odpůrce projektu, architekt František Křelina. Vadí mu i to, že by měla stavba výrazně zasáhnout do estetického vzhledu části města.

Podle Josefa Tobka z firmy ECE Projektmanagement, která financuje stavbu obchodně společenského centra spojeného s fotbalovou arénou, má projekt smysl: „My jsme přesvědčeni o tom, že na hradeckém trhu je zapotřebí nákupního centra, které bude kvalitní a které bude kvalitativně odpovídat dnešní době.“

Projekt Park Malšovice zahrnuje vybudovat na místě stávajícího a nevyhovujícího stadionu novou fotbalovou arénu za zhruba 550 milionů korun, které město uhradí částečně z úvěru. Zhruba 259 milionů korun pak získá prodejem pozemků firmě ECE.

Celková investice firmy má dosáhnout asi tří miliard - za pozemky, demolici části stávajícího stadionu a vybudování obchodního centra nebo inženýrských sítí.

Matěj Skalický, Bohuslav Štěpánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme