Královéhradecká letecká přehlídka CIAF láká na akrobatické umění

Hradec Králové o víkendu hostí už 19. ročník mezinárodní letecké přehlídky CIAF. Už včera na hradecké letiště dorazili letci z celé Evropy. Ti návštěvníkům po oba dva dny nabídnou své akrobatické umění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vojenská letecká přehlídka | Foto: Robert Mikoláš

Lidé, kterých má dorazit přes 20 tisíc, si letadla můžou prohlédnout i zblízka, když stojí v klidu na zemi. Tak jako třeba JAK 40 z vládní letky České republiky.

„S tímto typem letounu jsou minimální problémy. Je to na tu svoji dobu technicky zdařilý kousek,“ říká praporčík Václav Huspeka, který je technikem letounu JAK 40.

„Je to salonní verze. Jsou tu čtyři kožené sedačky, které jsou různě nastavitelné. V této části létají vládní představitelé,“ prozrazuje Huspeka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Z královéhradeckého letiště se přihlásil reportér Martin Pařízek

Kromě vládního letadla JAK 40 budou na přehlídce k vidění i obrněné vozy české armády. Hlavní program ale návštěvníci uvidí ve vzduchu.

„Máme tady velkou plejádu akrobatických skupin. Myslím si, že to bude taky velmi pěkná podívaná,“ je přesvědčen ředitel letového programu Vladimír Gryga. Podle něj si cestu na hradecké letiště i díky příznivému počasí najde přes 20.000 lidí.

I přes toto velké číslo by žádné dopravní komplikace vzniknout neměly.

„Účastníci, kteří přijedou z dálky, budou postupně nasměřovaní tak, aby se na letiště dostali. Místa na parkování tady jsou. Místním doporučuji, aby se dopravili místní dopravou. Bude kyvadlová, autobusy budou pendlovat,“ dodává Gryga.

Letecká přehlídka začíná v 11 a skončí v 18 hodin.

Ondřej Vaňura Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme