Královéhradecká univerzita pořádá historicky první setkání studentů a absolventů

Studujete na Univerzitě Hradec Králové nebo si chcete zavzpomínat na studentská léta strávená v krajském městě? Pokud ano, budete mít o víkendu příležitost. V sobotu se totiž koná historicky první Den univerzity, kde se budou moci setkat všichni současní, bývalí studenti i přátelé univerzity.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Studenti | Foto: Fotobanka Stock.xchng

V různých podobách existuje 54 let a na svém kontě má téměř 30 tisíc absolventů, kteří společně se současnými studenty a pedagogy mají možnost setkat se na půdě Univerzity Hradec Králové v celé její historii úplně poprvé. A nejen oni, jak říká rektor hradecké univerzity Josef Hynek:

„Protože univerzita je součástí města Hradec Králové, města, jehož název hrdě nese, tak budeme rádi, když v našich prostorách budeme moci přivítat i spoustu Hradečáků, kteří možná o našich aktivitách toho ještě toho tolik nevědí, a rádi je uvítáme.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti o setkání absolventů, současných studentů a profesorů Univerzity Hradec Králové zjišťoval redaktor ČRo Bohuslav Štěpánek.

Univerzitní areál Na Soutoku se proto promění doslova v malé městečko. Návštěvníky čeká kromě vystoupení několika hudebních skupin další kulturní, zážitkový a vědecký program:

„Od odborných přednášek, přes přednášky, řekněme, veselejší a humorněji laděné až po různá vzpomínková setkání. Určitě spoustu posluchačů budou mít přednášky, které se týkají historie východních Čech, ať už to jsou průšvihy východočeské šlechty,“ dodává Josef Hynek.

Například přírodovědecká fakulta nabídne návštěvníkům posezení na samovyšetřovacím křesle, které pomocí senzorů zkontroluje jejich zdravotní stav, nebo pohled brýlemi simulujícími opilost různého stupně.

Účast podle proděkana Pedagogické fakulty Václava Víšky přislíbili i někteří významní absolventi univerzity.

Bohuslav Štěpánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme