Královéhradecký kraj se chystá na jednání s ministerstvem dopravy

Královéhradecký kraj chce s jednat ministerstvem dopravy o způsobech financování dostavby dálnice D11 z Hradce Králové k hranicím s Polskem. Jednou z variant jsou takzvané PPP projekty, tedy spojení veřejného a soukromého kapitálu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

výstavba dálnice | Foto: ceskedalnice.cz

Podle hejtmana Lubomíra France je v této souvislosti nutné dokončit zákon o liniových stavbách, který usnadní výkup pozemků. Kraj na přípravě této normy začal pracovat už před dvěma lety:

Přehrát

00:00 / 00:00

d11 - jednání - franc.mp3

„My tu chceme mít diskuzi s ministerstvem dopravy, hlavně s panem náměstkem Tomanem, který byl zmocněncem pro rychlostní silnici R35 a dálnici D11 a budeme chtít vědět, jak stát k tomu bude přistupovat. Zda nebude připravovat tuto normu a zde bychom s ním chtěli připravovat.“

Ministr dopravy Vít Bárta by měl Královéhradecký kraj navštívit přibližně do měsíce. Ještě předtím se ale chce sejít s farmářkou Ludmilou Havránkovou. Právě její pozemky totiž stát potřebuje, aby mohl dokončit tři kilometry dálnice D11 do Hradce Králové.

Ota Nehasil, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme