Královéhradecký kraj zruší závazky s Oredem. Jízdní řády si udělá sám

Královéhradecký kraj zruší některé závazky se společností OREDO, která má na starosti organizaci regionální dopravy. Nově si bude například zajišťovat jízdní řády sám.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nástupiště autobusové nádraží v Hořovicích | Foto: Pavel Pavlas

Zastupitelé Královéhradeckého kraje rozhodli, že zruší některé závazky se společností OREDO. Přistoupili tak ke stejnému kroku jako před časem sousední Pardubický kraj.

Změny se týkají především jízdních řádů. Pardubický kraj převzal správu svých jízdních řádů v průběhu letošního roku. Královéhradecký kraj k tomuto kroku přistoupil nyní.

„Chceme si jízdní řady dělat tady u nás. Není to proto, že bychom byli nespokojení s prací Oreda, ale u nás bude lépe propojená krajská samospráva s odborem dopravy,“ vysvětlil změnu náměstek královéhradeckého hejtmana Karel Janeček z ČSSD.

Podle opozičního zastupitele Miloslava Plasse z ODS se tím kraj po osmi letech existence Oreda vrací na začátek. „Je potřeba říci, co bude dál. Jestli to, že si kraj opět vzal pod svoji správu organizaci regionální dopravy, bude trvalý stav. Koncepční řešení mi tu jednoznačně chybí.“

Podle náměstka Karla Janečka půjde o trvalé opatření.

Bohuslav Štěpánek, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme