Královéhradecký soud poslal za smrt dvou chlapců řidiče do vazby

Okresní soud v Hradci Králové uvalil vazbu na čtyřicetiletého řidiče, který v sobotu v krajském městě srazil autem dvě děti. Chlapci ve věku tři a šest let na následky zranění zemřeli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policista vede řidiče chodbou Okresního soudu v Hradci Králové | Foto: ČTK/AP

Obviněný řidič dnes řekl novinářům se slzami v očích, že lituje toho, co se stalo. Svůj čin zdůvodnil tím, že dostal epileptický záchvat. Děti prý neviděl a tragédii si nepamatuje.

V neděli si vyslechl policejní obvinění z usmrcení z nedbalosti a hrozí mu odnětí svobody až na 10 let. Podle mluvčí hradecké policie Ivany Ježkové bude vyšetřování trvat několik měsíců. Je třeba zpracovat několik posudků – zdravotního stavu obviněného nebo technického stavu vozidla.

Policie muže převezla do hradecké vazební věznice.

K tragédii došlo v sobotu odpoledne na křižovatce v klidné čtvrti Hradce Králové. Ze zatím neznámých příčin čtyřicetiletý řidič při couvání prudce narazil do dvou chlapců a jejich prarodičů, kteří přecházeli po přechodu ulici. Pak vjel na chodník a narazil do domu.

Tříletý chlapec zemřel hned při převozu do nemocnice a jeho šestiletý bratr svým zraněním podlehl po několika hodinách.

Lucie Maňourová, Radiožurnál Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme