Královéhradečtí energetici odvolali kalamitní stav, přesto stále odstraňují následky bouře

Energetici stále pracují na odstraňování následků bouře, která se koncem minulého týdne přehnala Českem. V Královéhradeckém kraji napáchala největší škody, ty zatím ale nejsou vyčíslené.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Energetici odstraňují poruchu vedení vysokého napětí | Zdroj: ČTK

„V některých případech ještě stále pracujeme na opravách hlavně vysokého napětí v podhorských a horských oblastech, kde sice elektřina pro obyvatele funguje, ale některé opravy budeme muset ještě postupně dodělávat. Například tam, kde byly stromy ve vedení, spadlé sloupy a stožáry. Tam to bude ještě chviličku trvat,“ říká Šárka Beránková ze společnosti ČEZ.

Během páteční noci a sobotního rána energetici zaznamenali 43 poruch na vedeních vysokého napětí – na Semilsku, Rychnovsku, Žamberecku, v podhůří Orlických hor, na Královéhradecku a Pardubicku.

„Dá se říct, že to bylo přes celý region. Naši technici pracovali po celou páteční noc a o víkendu, takže se nám poruchy podařilo opravit,“ dodává Beránková.

Bohuslav Štěpánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme