Královéhradečtí policisté varují před vykradači sklepů. Případů v poslední době přibývá

Policisté v Hradci Králové se ročně potýkají se stovkami vykradených sklepů. V posledních dnech ale podobných případů přibývá. Královéhradečtí policisté například zaznamenali šest vykradených sklepů během jednoho listopadového dne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Panelové sídliště | Foto: Ladislav Bába

Zloději si nejčastěji vybírají sídlištní zástavbu a větší činžovní domy, které jim poskytnou anonymitu, a oni tak nebudou příliš nápadní.

Následně si vytipují kóje, do kterých je zvenčí vidět a kam se snadno dostanou. Nejsnadnějším úlovkem pro zloděje jsou takzvané potravinové sklípky, které často vypadají jako dřevěné klece.

Bránit se člověk může nejlépe sérií postupů, které vykradače sklepů odradí. Vchodové dveře by měly být samouzavírací a stále zamčené. Podobně zabezpečený by měl být také přístup k samotným sklepním kójím.

Do nich nesmí být vidět ani ze stran, ani shora. Měly by být zamčené masivním zámkem, uzamykatelnou závorou nebo ideálně obojím.

Do sklepa nepatří cenné věci, jako sportovní potřeby, bicykly, automobilová kola a podobně. Případně je dobré jízdní kolo i uvnitř kóje uzamknout k nějakému pevnému předmětu. Vyzrát na zloděje se dá i tak, že se z jízdního kola odmontuje sedlo.

Od věci není ani zapřemýšlet nad pojištěním věcí nebo sklepních prostor.

Bohuslav Štěpánek, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme