Kriminalisté hledají nebezpečného muže z Jindřichova Hradce

Policie pátrá po Aleši Novákovi z Jindřichova Hradce. Muž je podezřelý z pokusu o vraždu své partnerky, pravděpodobně trpí duševní chorobou a může být nebezpečný. Není vyloučeno, že je ozbrojený.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aleš Novák

Aleš Novák | Foto: Policie ČR

Policisté dnes v devět hodin ráno začali prohledávat okolí obcí Matná a Hospříz na Jindřichohradecku. Místo pátrání vybrali záměrně – hledaný muž k němu má vztah a nedaleko se našlo jeho auto.

Policisté však nevylučují ani variantu, že muž mohl odejít směrem na obec Buk případně k silnici na Prahu.

Do pátrání se zapojilo 150 policistů, na zemi terén propátrávají v rojnicích, ze vzduchu pomáhá vrtulník s termovizí. Na místě jsou také psovodi. Muž měří 175 až 180 centimetrů, je štíhlý a má velmi krátké tmavě hnědé vlasy a na spáncích vyholené pruhy. Na pravé ruce má vytetovaný nápis Atrey.

Přehrát

00:00 / 00:00

Případ sleduje reportérka Lucie Hochmanová

Policisté varují, aby se lidé muže nepokoušeli sami zadržet, může být agresivní. Zároveň vyzývají, aby jakékoli informace pohybu hledaného muže lidé hlásili na linku 158.

Novák je podezřelý z pokusu o vraždu své družky, kterého se měl dopustit v noci z neděle na pondělí. Ženě se podařilo z bytu, kde k útoku došlo, utéct, dlouhé minuty se pak schovávala na cizí zahradě, až zazvonila na nejbližší dům. Jeho obyvatelé pak přivolali pomoc.

Další informace najdete na webových stránkách Policie ČR.

Lucie Suchánková Hochmanová, Petra Hosenseidlová, Vojtěch Kouřímský, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme