Kriminalisté stále pátrají po otráveném alkoholu, který zabil šestnáctiletou dívku

Ústečtí kriminalisté se snaží vytvořit časovou osu, kudy se pohybovala šestnáctiletá dívka otrávená metanolem předtím, než zkolabovala. Po týdnu boje o život v ústecké nemocnici v neděli zemřela a policisté stále netuší, kde a čeho se napila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Laboratoř hasičů ve Frenštátě pod Radhoštěm | Foto: Hasičský záchranný sbor MS kraje

Když se dívka dostala do nemocnice, byla už v bezvědomí. Policistům tedy nemohla říct, co všechno vypila.

„To nám komplikuje zásadně problém, protože kdyby nám mohla říct nebo alespoň naznačit, kde by mohl být problém, tak jsme samozřejmě někde jinde,“ říká kriminalistka Helena Pšeničková.

Kvůli případu vznikl desetičlenný speciální vyšetřovací tým. Policisté se proto snaží zmapovat posledních 60 hodin před tím, než se dívka dostala do nemocnice. Než se dívka vydala s přítelem na cestu na večírek do Děčína, měla se napít z neokolkované lahve.

Přehrát

00:00 / 00:00

Postup kriminalistů v případu otrávené dívky metylalkoholem zjišťovala redaktorka Petra Tachecí

„My jsme detailně prověřovali jakýkoli poznatek, z čeho se případně mohla napít. Součástí toho bylo pátrání po lahvi, která se vyhodila. Ten vzorek byl negativní. Podle krajského policejního ředitele Tomáše Landsfelda šlo o kvalitní slivovici.

Nebezpečné množství metanolu se nenašlo ani v jedné z deseti lahví, které zůstaly po domácím večírku. „Samozřejmě je docela možné, že požila jinou kapalinu, ale těch verzí je více,“ dodává ředitel Tomáš Landsfeld.

Dívka se mohla totiž omylem někde napít čisticího prostředku, kde metanol může být legálně. Kriminalistka Helena Pšeničková varuje před pitím neznámého alkoholu - může zabíjet:

„Toto nebezpeční je tady stále. Protože jak víme z původní aféry, v zemi se pohybuje další metyl, a to v takové rovině, že každý by si měl dát pozor, co konzumuje.“

Petra Tachecí Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme