Kritikům projektu Opencard hrozí odvolání

Radnice hlavního města bude zřejmě už zakrátko jednobarevná. Pražský klub ODS totiž odhlasoval návrh odvolání zástupců menších stran: Markéty Reedové - zvolené za Evropské demokraty a Petra Štěpánka ze Strany zelených.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Opencard | Foto: Marián Vojtek

Občanští demokraté mají v zastupitelstvu většinu a o odchodu zmíněných radních chtějí nechat hlasovat už na příštím zasedání - 17. prosince. Důvodem je údajně kritika projektu Opencard. O vyjádření zástupce klubu pražských zastupitelů jsme usilovali odpoledne a večer usilovali, ale marně.

Přehrát

00:00 / 00:00

O svém odvolání mluvila na Rádiu Česko pražská zastupitelka Markéta Reedová z SNK - ED.

Radní za SNK - ED Markéta Reedová ve Stalo se dnes řekla, že se už delší dobu snaží prosadit protikorupční strategii, kterou nechtějí její kolegové z ODS přijmout. "Kauza Opencard vykyzuje problémy, na které dlouhodobě upozorňuji." Uvítala by vyvození odpovědnost nejen úředníků, ale i politiků včetně trestně právních důsledků.

Reedová odmítla slova předsedy klubu pražských zastupitelů z ODS Pavla Žďárského, že se s ní nedá jednat. "Musím být v radě schopná prosazovat program." Chtěla, aby byla protikorupční strategie přijata do konce roku. "Jinak se jednotlivá opatření nedají realizovat. A pak by to byl cár papíru, a to já nikdy nedovolím," prohlásila Reedová.

Milan Kopp, Veronika Sedláčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme